Brook Preloader

CLASSEMENTS
BEG-MEIL PADDLE CUP 2019

arrivee
plage-beg-meil-paddle-cup
Bouees-BMPC

Résultats Femmes 14-25

ClassementNomTemps
1MOTREFF Camille01:11:01
2GRAS-DAVY Mathilde01:21:57
3LEES Agathe01:21:59
4MANCHON Isaline01:25:08

Résultats Femmes 26-45

ClassementNomTemps
1KING Emily01:00:04
2GUEGUEN Marine01:01:00
3CARTRON Nadine01:01:19
4MICHELIN Hind01:02:04
5BURNELL Sandrine01:03:46
6ROUDAUT Magali01:04:07
7PELTIER Linda01:05:31
8LEVRAUX Julie01:06:13
9QUELEN Anaïs01:06:18
10COADIC Rébecca01:09:21
11ARGALON Bénédicte01:10:36
12GUILLOU Stephanie01:11:06
13GUITON Valentine01:14:23
14PERDRIEL Karine01:19:35
15LOOS Élodie01:19:38
16LE GUELLEC Céline01:24:49
17LOUARN Virginie01:26:28
18RIVOAL Virginie01:26:37
19GUEGUEN Lise01:27:02
20COTTEL Valérie01:30:02
21GUILLOU Isabelle01:30:24
22FAVRAIS Sandrine01:30:26
23NIMAL Charlotte01:34:08
24ROUSSEAU Camille01:37:46
25LEES Janig01:37:55
26LEPROUST Claire01:50:15

Résultats Femmes 46 +

ClassementNomTemps
1LE VEN Sophie01:01:51
2DOARE DUVERER Isabelle01:05:46
3GAY Emmanuelle01:07:01
4MELGUEN Marie01:07:25
5CARDON Valérie01:10:24
6VINCENT Christine01:11:21
7POMAT Marie-Cécile01:11:50
8MASUREL Virginie01:17:04
9RIO Isabelle01:18:44
10COUTURIER Mathilde01:19:06
11ROUX Anne01:19:48
12BIRRIEN Frédérique01:26:25
13ROUDAUT Delphine01:28:30
14TABARLY Cécile01:29:42
15RIVIERE Sylvaine01:37:00
16DUBIE Nathalie01:37:18
17GUILLERM Emmanuelle01:37:19
18CANNET Laurence01:39:22
19SAVINA Armelle01:50:00

Résultats Femmes 14'

ClassementNomTemps
1STAUMONT Hélène00:59:32
2RIVET Ilona01:04:17
3MARZILI Pauline01:08:27
4LANÇON Clotilde01:14:12
5LE BORGNE Sophie01:16:32
6GAUTHEY Sophie01:18:34
7MOTREFF Arlette01:20:48
8VINATIER Nathalie01:26:12

Résultats Giant & Dragon

ClassementNomTemps
1équipe PAUBERT Bertrand00:59:48
2équipe LE CORRE Sandrine01:10:40
3équipe PAUL Guillaume01:12:27
4équipe Intersport01:15:26
5équipe PAUL Claire01:18:34
6équipe Natilia01:18:55

Résultats Hommes 14-25

ClassementNomTemps
1LEES Marin0:51:00
2SAULNIER Marc Antoine1:00:58
3ROUX Raphael1:07:32
4ROUX Tanguy1:11:14
5LE BEC Louis1:11:35
6LE CLECH Tom1:11:40
7GAUTIER Guillaume1:13:04
8MICHEAU Louis1:13:53
9ROUX Paul1:21:29

Résultats Hommes 26-45

ClassementNomTemps
1QUILFEN Yann0:52:00
2GLEMAREC Adrien0:56:04
3POL Alexandre0:57:19
4COTTEN Marc0:59:20
5LE BIHAN Damien0:59:47
6HEBERT Arnaud1:02:36
7LE LEVIER Claude1:03:17
8EMEDY Jean-François1:04:29
9GARRET Mikael1:05:00
10LUCAS Ronan1:05:01
11BODERE Kevin1:05:17
12CHORLAY Pierre-Marie1:05:17
13LESURE Fabien1:05:20
14NIMAL Olivier1:05:48
15LEROY Olivier1:05:54
16BAZILLAIS Vincent1:06:33
17JOLIBOIS Maxime1:07:05
18DELARBRE Eric1:08:03
19GAUDIN Emmanuel1:09:19
20ANDRIES Sebastien1:10:12
21VINCENT Cedric1:12:15
22TOURNEREAU Guillaume1:12:52
23HOUDUSSE Yannick1:14:45
24SOURDAINE Benoit1:15:00
25FEUNTEUN Eric1:18:14
26ROUX Arnaud1:21:33
27PENON Guillaume1:24:04
28JEANNES Frédéric1:24:33
29BARBIER Thomas1:28:52
30HELIAS Pierrig1:32:00
31MESSAGER Emmanuel1:32:04
32MARHIC Antoine1:32:17

Résultats Hommes 46 +

ClassementNomTemps
1GILLES Mickael0:50:00
2CORRE Alain0:56:30
3GUILLOME Fabrice0:57:00
4FRESNE Frédéric0:59:14
5LE BIHANNIC Christophe0:59:44
6CABELGUEN Olivier1:00:37
7BELLIOT Bertrand1:02:54
8KUPIEC Hervé1:03:08
9JOUBREL Patrice1:03:59
10AUTRET Bertrand1:07:35
11MARILLER Hervé1:08:13
12PERDRIEL Benoit1:09:26
13RIVOAL Bruno1:10:33
14HUE Stéphane1:10:41
15PENHOUET Pierrick1:12:35
16LE BEC Arnaud1:13:48
17MEVELLEC Michaël1:13:57
18LE GUILLOU Jean-Yves1:17:13
19VOISIN Morgane1:18:32
20ROUDAUT Laurent1:19:10
21LE MERCIER Fabien1:21:41
22QUÉRÉ Vincent1:23:34
23SCHWARTZ Christophe1:25:28
24PENHARD Patrick1:26:22
25LE FEUVRE Éric1:26:26
26LILLYWHITE Martin1:29:26
27FINET Alain1:31:03
28LE FLOC’H Patrick1:32:04
29LE GOQ Stéphane1:32:08

Résultats Hommes 14'

ClassementNomTemps
1GOYAT Vincent00:54:32
2LETOURNEUR Jean00:54:34
3AMEMOUTOU David00:55:22
4GALIAY Nicolas00:56:54
5MICHELIN Simon00:57:07
6ADRIEN Pierre00:58:27
7ROME Ghislain00:58:30
8CHABAGNY Thierry00:59:03
9TABARLY Erwan00:59:12
10CONAN Willy00:59:40
11TISSIER Yannick00:59:48
12GILLES Enzo01:00:08
13BOTTI Romain01:00:39
14COSTALUNGA Frédéric01:00:45
15MERZAUD Florian01:00:57
16CORRE Pierre-Yves01:01:11
17DUPONT Yann01:01:16
18BONHOMMET Bastien01:01:39
19MOUY Pierre-Yves01:01:42
20FOSSET Jean01:02:41
21PAUL Patrice01:02:51
22MASSON Hervé01:03:22
23TERRIN Gilles01:04:16
24QUIDEAU Marc01:05:21
25LEES Erwan01:05:42
26LE VEN Yoann01:05:49
27LE GLOANIC Stéphane01:05:52
28MOTREFF Philippe01:06:01
29BONNEC Sébastien01:06:19
30LE ROY Mikael01:06:30
31COADOU Gildas01:07:20
32LE GUEHENNEC Loic01:07:24
33MOUCHEL François01:08:32
34CHABAGNY Laurent01:08:54
35PENQUERC'H Arnaud01:09:14
36YOUINOU Olivier01:09:55
37BESNARD Arnaud01:09:56
38MASUREL Mathieu01:10:20
39LE BRIS Thomas01:10:34
40LE BRIS Paul01:10:35
41BLANCHARD Nicolas01:10:57
42STEPHANT Thierry01:11:00
43COCHOU Alain01:11:19
44FERELLEC Arnaud01:11:22
45JANOT Guillaume01:11:25
46FABRE Xavier01:12:29
47PRAT Gwenael01:12:36
48VINCENT Guy01:12:50
49LE MAIRE Julien01:15:02
50NEDELEC Erwan01:15:59
51GAUTIER Pierre01:16:02
52ANGST CHARLES01:16:22
53PENNARUN Jean01:19:40
54SAMZUN Fred01:21:44
55ATIDE Stéphane01:22:31
56PHILIPPE Yves01:22:40
57LE LEUCH Eric01:26:22
58STAUMONT Benjamin01:27:35
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Color
  • Additional information
  • Attributes
  • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping
X